Novinky

14.1.2023 v Hejnicích proběhla výroční schůze. Zhodnotilo se co nám život dal i vzal za uplynulý rok, bylo vyřčeno mnoho plánů v brzké i vzdálenější budoucnosti a předáno nejedno ocenění! Mimo jiných naše Lenka Čápová převzala Medaili za příkladnou práci od Krajského sdružení hasičů Libereckého kraje. Gratulujeme ke zcela zaslouženému ocenění!!!...

V sobotu 7.1.2023 jsme zahájili výcvik výjezdovky+ v okolí Koberov a Louček. Na pořadu dne bylo promrskání UTM souřadnic a jejich odečítání z mapy a vyhledání osoby po půlhodinovém pátrání. Počasí nám přálo, úplná jarní opalovačka. Děkujeme Karol za "ztracení se" a Pavlovi za organizaci. Fotky ve fotogalerii zde.

17.12.2022 jsme se společně rozloučili s uplynulým rokem v Petrovicích na hřišti u Markéty Ambrožové. Nechybělo vynikající papáníčko, skvělá nálada, zapití první vnučky Staši Šmejcové, zapití nálezu živé osoby a dalších událostí, které nám rok 2022 přinesl... Foto od Simči ve fotogalerii po kliknutí na fotku.

Děkujeme Štěpánce Bártové za perfektní přípravu cvičení ve Smržovce 3. prosince. Vyhledání podél cest a prohledání sektoru. Poděkování patří především také figurantům z kynologického cvičiště ve Smržovce, kteří celou dobu proleželi za nevlídného počasí v úkrytech. Děkujeme!

V sobotu 19.11.2022 proběhlo cvičení pod taktovkou Pavla Morávka v okolí Koberov zaměřené na praktické nasazení od rozdělení terénu, přes nalezení pohřešovaných osob z řad členů Českého červeného kříže, přes opáčko znalostí z oblasti zdravovědy. Trénovala se spolupráce s psovody dalších složek IZS, s kterými se běžně na pátracích akcích nejen v...

Třetí říjnový týden byl pro nás velmi náročný. Někteří z nás měli jen jediný volný den. A co se dělo? Příprava a posuzování plošných i sutinových atestů, výjezd na pátrání v okolí Bezdězu, cvičení výjezdové jednotky+ a přednáška a ukázka naší práce na Rescue campu Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Libereckého kraje 2022 v penzionu Lenoch v...

Gratulujeme naší Lence Čápové a Boře Hvězdě nad Sázavou k získání ZPD! Před tím, než mohla nastoupit na speciály jsme byli zvednuti na výjezd, ale myslíme, že pro vítězky letošního Závodu záchranných psů to v budoucnu nebude velký problém.

Obvykle se tu nerozepisujeme s každým výjezdem, ale některé jsou tak výjimečné, že se chceme podělit. V sobotu 24.9. večer, po ukázce v Kundraticích jsme byli zvednuti na pátrání po pohřešovaném dospívajícím muži s mentálním postižením. Do akce bylo zapojeno několik složek IZS včetně vrtulníku. Nakonec se podařilo v noci mladého muže najít...

24.září 2022 jsme se zúčastnili oslav 140 let od založení Sboru dobrovolných hasičů v Osečné, kde jsme na louce v Lázních Kundratice ukázali práci našich psů a psovodů.. Poslušnost, dovednost, hledání osob na stromech i pod dekou, aport boty, sundávání ponožky... všechno bylo. Díky, bylo to skvělé!

10. září 2022 si řádně pocvičila výjezdovka společně s několika psovody připravujícími se na plošná Áčka. Orientace, samostatnost, spolehlivost značení..Děkujeme Lence Čápové za organizaci!

Nestačí Vám se jen dívat na naše fotky a číst o našich aktivitách? Poslechněte si Pavla Morávka, našeho zástupce velitele, jak vypráví o hasičských psovodech s Pepou Nitrou v podcastu Hasičovo! Díky za pozvání.

V pátek 12. srpna 2022 jsme moc rádi udělali ukázku naší práce na Táboře mladých hasičů, Týden v IZS, v Hlínovišti.