Zpět

víkend plný událostí

16.05.2023

Máme za sebou opět víkend plný událostí a den by potřeboval mít více než 24 hodin. Nejprve v pátek výjezd na pátrání a pak zkouškový víkend doplněný o slavností událost žehnání praporu Sboru dobrovolných hasičů Hejnice, které proběhlo v sobotu v hejnické bazilice. Hasičský prapor je respektován jako jeden z nejvýznamnějších symbolů hasičského sboru. Jsme hrdí, že můžeme i my pod tímto praporem spolupracovat s našimi kolegy a této důstojné akce jsme se mohli zúčastnit a připojit k praporu stuhu za psovody. 

O víkendu jsme nejen slavili a světili nový prapor, ale také jsme pořádali zkoušky. Tentokrát to bylo skoro sólo pro stopaře - sedm stop A, dvě stopy B a jedna vstupní plocha. Bohužel se zadařilo jen na vstupce Elišce Rungové (gratulujeme! ), ale chtěli bychom tu vypíchnout, jaký pokrok pozorujeme u účastníků stop především v začátku vypracování a v rozlišování správné stopy od falešných. Je radost to sledovat a těšíme se, kam se zase posunou psovodi se svými psy do příště. Nesmutněte, těšíme se na dalších zkouškách! 

Ještě nakonec zmíníme i ty, bez kterých by byly všechny naše plány, nápady a akce zhola nemožné: FIGURANTI, KLADEČI, KŘÍŽIČI a  POMOCNÍCI jste prostě boží, ochotní, obětaví, shovívaví, hmyzu deště kilometrů se nebojící borci! Na posledních zkouškách se podařilo skupinu vyfotit v jejich přirozeném prostředí :-) 

Do fotogalerie na zonerama se dostanete přes fotografii. Foto ze slavnostní akce vypůjčeny z fotogalerie SDH Hejnice.