Víkendové cvičení 24.-25.9.2016

30.09.2016 00:19

Tento víkend proběhlo další z našich větších cvičení, tentokrát ovšem opravdu výjimečného ražení. Toto oficiální taktické cvičení organizovala jen velice úzká skupina lidí tak, aby pro ostatní simulovalo stresové situace reálných zásahů. Zúčastnění psovodi dostávali potřebné informace až těsně před samotným začátkem, a byli pak vystaveni v některých případech opravdu nečekaným situacím.
Denní část cvičení v sobotu byla zaměřená na schopnost psovodů a psů hledat osoby i po náročném přesunu – týmy byly dopravovány nejprve autem s právem přednosti v jízdě, a poté mezi Hodkovicemi a Libercem motorovým letadlem, kde po vystoupení následovalo krátké vyhledání v okolí letiště. Všichni psi se s jízdou pod majáky, letem a následným hledáním popasovali v naprosté pohodě. I když u některých psovodů představoval let se psem první setkání s létáním vůbec, všichni to zvládli bez problémů. Logisticky náročné části cvičení přálo počasí, a tak i ta panoramata byla.. Ti psovodi, kterým modré světlo majáků učarovalo, se se svými psy přesunuli na další část do Koberov. Sobotní noční část a nedělní vyhledání probíhala v náročných terénech v okolí Suchých skal, kde si psovodi trénovali především kooperaci a orientaci v prostoru.
Celá akce byla z naší strany brána tak trochu jako poděkování – psovodům výjezdové skupiny za to, že jsou kdykoli připraveni vše zahodit a jet pomáhat, a figurantům a pomocníkům za to, že bez nich by to nešlo. Zároveň bychom rádi poděkovali lidem z letišť Hodkovice nad Mohelkou a Liberec za to, že nám něco takového umožnili.
Jak moc se nám to všechno povedlo se můžete podívat ve fotogalerii.